GHR5R500
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GHR5R500
Features Sealed
Q @ Freq 1000 @ 20MHz
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 750 V
Size / Dimension 0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range 0.8 ~ 5.5pF
Dielectric Material Glass
Height - Seated (Max) 0.359" (9.12mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 0.8-5.5PF 750V