GKG5R015
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GKG5R015
  • Package: Bulk
Parameters
Series SURFTRIM® GKG
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 300 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance Range 2 ~ 5pF
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 2-5PF 100V TH