GKRP10066
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GKRP10066
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Parameters
Series SURFTRIM® GKRP
RoHS RoHS
Features Low Profile
Q @ Freq 150 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance Range 3 ~ 10pF
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 3-10PF 25V SMD