GKY15046
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GKY15046
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Parameters
Series SURFTRIM® GKY
RoHS RoHS
Features Low Profile
Q @ Freq 500 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.181" L x 0.130" W (4.60mm x 3.30mm)
Capacitance Range 3 ~ 15pF
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 3-15PF 50V SMD