GKY20086
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GKY20086
  • Package: Bulk
RoHS RoHS
Features Sealed
Q @ Freq 300 @ 1MHz
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance Range 4.5 ~ 20pF
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 4.5-20PF 25V SMD