GKYA27066
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GKYA27066
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
RoHS RoHS
Features Low Profile
Q @ Freq 300 @ 1MHz
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance Range 8 ~ 27pF
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 8-27PF 50V SMD