GKYB30066
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GKYB30066
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Parameters
Series SURFTRIM® GKYB
RoHS RoHS
Features Low Profile
Q @ Freq 300 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance Range 7.5 ~ 30pF
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 7.5-30PF 100V SMD