GMB20200
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GMB20200
  • Package: Bulk
Parameters
Series GM
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq -
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 175 V
Size / Dimension 0.531" L x 0.375" W (13.50mm x 9.53mm)
Capacitance Range 4 ~ 20pF
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.720" (18.30mm)
Operating Temperature -35°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 4-20PF 175V TH