GNF1R200
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GNF1R200
  • Package: Bulk
Parameters
Series PISTONCAP®
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 4000 @ 250MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type -
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.075" Dia (1.90mm)
Capacitance Range 0.3 ~ 1.2pF
Dielectric Material Sapphire
Height - Seated (Max) 0.230" (5.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 0.3-1.2PF 500V TH