GXA18002
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GXA18002
  • Package: Bulk
Parameters
Series FILMTRIM®
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 1500 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type Top and Bottom
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
Capacitance Range 2 ~ 18pF
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 2-18PF 100V TH