GXC13003
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GXC13003
  • Package: Bulk
Parameters
Series FILMTRIM®
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 1500 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type Top and Bottom
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.433" L x 0.374" W (11.00mm x 9.50mm)
Capacitance Range 2 ~ 13pF
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 2-13PF 100V TH