GXC75003
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GXC75003
Features General Purpose
Q @ Freq 1500 @ 1MHz
Adjustment Type Top and Bottom
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.433" L x 0.374" W (11.00mm x 9.50mm)
Capacitance Range 7 ~ 75pF
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Height - Seated (Max) 0.449" (11.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 7-75PF 100V TH