GXD90000
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GXD90000
  • Package: Bulk
Parameters
Series FILMTRIM®
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 1500 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type Side
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.488" L x 0.402" W (12.40mm x 10.20mm)
Capacitance Range 8 ~ 90pF
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
CAP TRIMMER 8-90PF 100V TH