GXE5R002
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GXE5R002
Features General Purpose
Q @ Freq 1500 @ 1MHz
Adjustment Type Top and Bottom
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
Capacitance Range 1.5 ~ 5pF
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 1.5-5PF 200V TH