GXF60003
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GXF60003
  • Package: Bulk
Parameters
Series FILMTRIM®
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 1500 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type Top and Bottom
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 0.433" L x 0.402" W (11.00mm x 10.20mm)
Capacitance Range 5.5 ~ 60pF
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Height - Seated (Max) 0.449" (11.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 5.5-60PF 200V TH