GXT25000
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GXT25000
  • Package: Bulk
Parameters
Series FILMTRIM®
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 1500 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type Side
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Capacitance Range 3 ~ 25pF
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 3-25PF 200V TH