GYA10000
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GYA10000
  • Package: Bulk
Parameters
Series FILMTRIM®
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 1000 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type Top and Bottom
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Capacitance Range 2 ~ 10pF
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
CAP TRIMMER 2-10PF 100V TH