GZC15100
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GZC15100
  • Package: Bulk
Parameters
Series FILMTRIM®
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 200 @ 1MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type Top and Bottom
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Capacitance Range 10 ~ 150pF
Dielectric Material Polycarbonate (PC)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C