SGNM100-10
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: SGNM100-10
  • Package: Bulk
Parameters
Series SGNM10KV
RoHS RoHS
Features Non-Magnetic, Sealed
Q @ Freq 600 @ 25MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Chassis Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 10000 V
Size / Dimension 0.710" Dia (18.03mm)
Capacitance Range 5 ~ 100pF
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP TRIM 5-100PF 10000V CHAS MNT