SGNMA3T10001
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: SGNMA3T10001
  • Package: Bulk
Parameters
Series SGNMA3T
RoHS RoHS
Features Non-Magnetic
Q @ Freq 2000 @ 100MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Panel Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 1000 V
Size / Dimension 0.281" Dia (7.14mm)
Capacitance Range 1 ~ 10pF
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Height - Seated (Max) 0.490" (12.45mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 1-10PF 1000V PNL MNT