SGNMNC31006K
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: SGNMNC31006K
  • Package: Bulk
Parameters
Series SGNM-Series 3
RoHS RoHS
Features Non-Magnetic, Sealed
Q @ Freq 500 @ 25MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Chassis Mount
Adjustment Type -
Voltage - Rated 6000 V
Size / Dimension 0.710" Dia (18.03mm)
Capacitance Range 10 ~ 100pF
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C