RNCF2010DKE24K9
  • Manufacturer: Stackpole Electronics Inc
  • CONEVO NO: RNCF2010DKE24K9
  • Package: 2010 (5025 Metric)
Parameters
Series RNCF
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±0.5%
Resistance 24.9 kOhms
Composition Thin Film
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
RES 24.9K OHM 0.5% 1/3W 2010