RNCF2010DTC499K
  • Manufacturer: Stackpole Electronics Inc
  • CONEVO NO: RNCF2010DTC499K
  • Package: 2010 (5025 Metric)
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±0.5%
Resistance 499 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
RES 499K OHM 0.5% 1/3W 2010