XZFAMOK10C
  • Manufacturer: SunLED
  • CONEVO NO: XZFAMOK10C
  • Package: 16-SMD, No Lead
RoHS RoHS
Color Orange
Common Pin Common Cathode
Part Status Active
Display Type 14-Segment, Alphanumeric
Current - Test 10mA
Display Format -
Package / Case 16-SMD, No Lead
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Size / Dimension 0.748" H x 0.366" W x 0.148" D (19.00mm x 9.30mm x 3.75mm)
Wavelength - Peak 610nm
Millicandela Rating 13mcd
Number of Characters 1
Power Dissipation (Max) 75mW
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
DISPLAY 14SEG 0.4" SGL ORG 16SMD