STC53C33O07-20.000MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: STC53C33O07-20.000MT
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series STC53C
RoHS RoHS
Type TCXO
Output CMOS
Ratings -
Function -
Frequency 20 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 6mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ CMOS