SVC75C3C07C2-100.000MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SVC75C3C07C2-100.000MT
  • Package: 6-SMD, No Lead
Parameters
Series SVC75C
RoHS RoHS
Type VCXO
Output CMOS
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 25mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS