SXT11411CA38-27.120MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT11411CA38-27.120MT
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SXT114
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 27.12 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 11pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
CRYSTAL 27.1200MHZ 11PF SMD