SXT21410EA38-27.000MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT21410EA38-27.000MT
Ratings -
Frequency 27 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD