SXT21410FC07-27.120MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT21410FC07-27.120MT
Ratings -
Frequency 27.12 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD