SXT21412DC27-37.400MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT21412DC27-37.400MT
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SXT214
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 37.4 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
CRYSTAL 37.400MHZ 12PF SMD