SXT21412FD07-27.000MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT21412FD07-27.000MT
Ratings -
Frequency 27 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
CRYSTAL 27.000MHZ 12PF SMD