SXT21416BB48-16.000MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT21416BB48-16.000MT
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SXT214
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 16 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 16pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF SMD