SXT22410EC16-24.576MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT22410EC16-24.576MT
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SXT224
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 24.576 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD