SXT22410EC38-27.120MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT22410EC38-27.120MT
Ratings -
Frequency 27.12 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD