SXT22410FE16-40.000MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT22410FE16-40.000MT
Ratings -
Frequency 40 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD