SXT22418FC38-50.000MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT22418FC38-50.000MT
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SXT224
Ratings -
Frequency 50 MHz
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
CRYSTAL 50.000MHZ 18PF SMD