SXT32412EB16-11.0592MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXT32412EB16-11.0592MT
Ratings -
Frequency 11.0592 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 250 Ohms
CRYSTAL 11.0592MHZ 12PF SMD