SXTHM218CA074-25.000MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXTHM218CA074-25.000MT
Ratings -
Frequency 25 MHz
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD