SXTHM218EA174-26.000MT
  • Manufacturer: Suntsu Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: SXTHM218EA174-26.000MT
  • Package: HC-49/US
Parameters
Series SXTHM2
Ratings -
Frequency 26 MHz
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD