PCMB063T-3R3MS
  • Manufacturer: Susumu
  • CONEVO NO: PCMB063T-3R3MS
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series PCMB
RoHS RoHS
Type -
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 3.3 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core -
Size / Dimension 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Current Rating (Amps) 6 A
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 13.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD