CBC2518T331K
  • Manufacturer: Taiyo Yuden
  • CONEVO NO: CBC2518T331K
  • Package: 1007 (2518 Metric)
Parameters
Series CB, C Type
RoHS RoHS
Type Wirewound
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 330 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
DC Resistance (DCR) 15.99Ohm Max
Current Rating (Amps) 90 mA
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.5MHz
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 796 kHz
FIXED IND 330UH 90MA 15.99OHM SM