E2K110B7473KB-T
  • Manufacturer: Taiyo Yuden
  • CONEVO NO: E2K110B7473KB-T
  • Package: 0504 (1410 Metric)
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 0.047µF
Part Status Obsolete
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 2
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 0.047UF 16V X7R 0504