E4K212B7104KD-T
  • Manufacturer: Taiyo Yuden
  • CONEVO NO: E4K212B7104KD-T
  • Package: 0805 (2012 Metric)
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 0.1µF
Part Status Obsolete
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient X5R
CAP ARRAY 0.1UF 16V X5R 0805