3130W203P
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: 3130W203P
  • Package: Tape & Reel (TR)
Parameters
Series 3130, Citec
RoHS RoHS
Tolerance ±25%
Resistance 20 kOhms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.15W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Rectangular - 0.136" x 0.122" Face x 0.061" H (3.45mm x 3.10mm x 1.55mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
TRIMMER 20K OHM 0.15W J LEAD TOP