3142W104P
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: 3142W104P
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Parameters
Series 3142, Citec
RoHS RoHS
Tolerance ±25%
Resistance 100 kOhms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.15W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Rectangular - 0.177" x 0.157" Face x 0.094" H (4.50mm x 4.00mm x 2.40mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±250ppm/°C