3150W101P
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: 3150W101P
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Parameters
Resistance 100 Ohms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Rectangular - 0.165" x 0.150" Face x 0.055" H (4.20mm x 3.80mm x 1.40mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Series 3150, Citec
RoHS RoHS
Tolerance ±25%
TRIMMER 100 OHM 0.2W J LEAD TOP