3150W204P
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: 3150W204P
  • Package: Tape & Reel (TR)
Parameters
Series 3150, Citec
RoHS RoHS
Tolerance ±25%
Resistance 200 kOhms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Rectangular - 0.165" x 0.150" Face x 0.055" H (4.20mm x 3.80mm x 1.40mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
TRIMMER 200K OHM 0.2W J LEAD TOP