3213X201M
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: 3213X201M
  • Package: Tape & Reel (TR)
Parameters
Series 3213, Citec
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Resistance 200 Ohms
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Square - 0.134" x 0.134" Face x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
TRIMMER 200OHM 0.125W J LEAD TOP