CB10LH221M
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: CB10LH221M
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Resistance 220 Ohms
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.15W
Adjustment Type Side Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Rectangular - 0.425" x 0.386" Face x 0.476" H (10.80mm x 9.80mm x 12.10mm)
Termination Style PC Pins
Resistive Material Carbon
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
TRIMMER 220OHM 0.15W PC PIN SIDE