CPF0805B12R7E
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: CPF0805B12R7E
Features -
Tolerance ±0.1%
Resistance 12.7 Ohms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
RES 12.7 OHM 0.1% 1/10W 0805